اهميت جنبه هاى مختلف خودشناسی در معامله گری در دانش مالی رفتاری و مدیریت سرمایه :

🔺 مهم نیست که چقدر ‌پول دارید، مهم نیست که تاچه اندازه در تحلیل تکنیکال ماهر هستید و مهم نیست که تا چه اندازه فکر میکنید راجع به معامله کردن علم و دانش دارید، اگر شما دارای طرز فکر درست نباشید، هیچگاه نمی‌توانید در مارکت به درآمد مستمر برسید.

🔺 موفقیت یا شکست شما در مارکت از طرز فکر شما نشأت می‌گیرد. اکثر معامله‌گران آشنایی با جنبه روانی معامله کردن دارند و می‌دانند که چقدر مهم هست اما برای فراگیری این جنبه ها سستی می‌کنند و گاه آن‌ را پشت گوش می‌اندازند و یا به کل آن را رد می‌کنند که هر دو اشتباه بسیار بسیار بزرگی هستند.

🔺 اگر با طرز فکر نادرست معامله کنید فرقی نخواهد داشت که چه مقدار پول دارید و یا اینکه در استراتژی خود استاد هستید. شما در نهایت خود را برای شکست آماده می‌کنید. هیچ استراتژی‌ای و هیچ حجم پولی نمی‌تواند برای شما پول بسازد اگر که به طرز صحیح راجع به معامله‌گری فکر نکنید.

👈 ریسک کردن در ذهن شما تاثیر می‌گذارد

🔺 چه بخواهید یا نه ریسک کردن در ذهن شما تاثیر می‌گذارد. یکی از مهمترین فاکتورها در بدست آوردن و تکمیل طرز فکر صحیح معامله‌گری این است که با دقت میزان ريسكى که در هر معامله متحمل می‌شوید را مدیریت کنید. ریسک کردن بیش از حد تحملتان از همان شروع معامله ذهن شما را آلوده می‌کند و این آلودگی به دیگر جنبه‌های معامله‌گری نیز سرایت خواهد کرد و این شما را بیش از حد احساساتی می‌کند و حواس و اعصاب شما را پیوسته بیش از حد درگیر معامله می‌کند.

🔺 اگر شما خود را بیش از حد درگیر معامله و تحلیل کنید، بیش از اندازه درگیر احساسات شوید احتمال اینکه بتوانید معامله ی موفقی را تجربه کنید، کم می‌شود . علت اینکه شما بیش از حد توجه و حساسیت به خرج می‌دهید، این است که شما ریسک زیادی را متحمل شده‌اید. همبستگی زیادی وجود دارد بین اینکه چقدر ریسک می‌کنید و چقدر احساساتی می‌شوید و حتما می‌دانید که احساساتی شدن چطور موجب از دست رفتن سرمایه‌تان می‌شود.

🔺 راه حل این است که معاملات خود را با حجم کم شروع کنید و میزانی که برای ریسک کردن راحت هستید را پیدا کنید . در این معالات شما دچار غلبه احساسات نمی‌شوید. با حجم خیلی کم شروع کنید که نخواهید مرتبا به شکست و از دست رفتن سرمایه تان فکرکنید. در غیر اینصورت شما به چارت‌ها مثل چسب می‌چسبید و احتمالا خواب شبتان را از دست می‌دهید. اگر به این حالت دچار شدید بدانید که راه را اشتباه آمده اید و باید به نقطه اول بازگردید و میزان ریسکتان را کاهش دهید.

🔺 واضح است که ریسک‌پذیری هر فرد بسته به شرایط مالی، مهارت و تجربه و … با فرد دیگر متفاوت است. شاید کمی زمان ببرد که sweet spot ( حد راحتی) خود را بیابید.

به وسیله | 2019-04-06T18:13:54+04:30 آوریل 6th, 2019|تجارب معامله‌گران, مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه